Zlikwidować PZPN
 Oceń wpis
   

Poniżej podaję apel miłośników piłki nożnej, który w całości popieram. Proponowane zmiany prowadzą do fundamentalnej nowelizacji ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o sporcie kwalifikowanym ( Dz. nr 155, poz.1298). Pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy czym jest liga zawodowa. Oto definicja ustawowa tej organizacji :

liga zawodowa jest formą współzawodnictwa sportowego organizowanego i prowadzonego na najwyższym lub kilku najwyższych poziomach rywalizacji w określonej dyscyplinie sportu

Co chcemy osiągnąć

Odwołać Prezesa i Zarząd PZPN, a następnie rozpisać wybory.
Do nowego Zarządu PZPN powołać wysokiej klasy specjalistówy od zarządzania piłką nożną i szkolenia młodzieży, przedstawiciela kibiców, oraz niezwiązanych ze środowiskiem piłkarskim fachowców z dziedziny zarządzania, restrukturyzacji, finansów, zarządzania projektami i public relations.
Wprowadzić kontrakty menedżerskie dla członków Zarządu, w których zawarte będą ich kompetencje, zakres odpowiedzialności, oraz cele i zadania, z realizacji których będą rozliczani co roku na zjeździe sprawozdawczym.
Przeprowadzić audyt działalności Związkuyl, a następnie restrukturyzację struktur i procesów w celu usprawnienia funkcjonowania i ograniczenia kosztów działalności, oraz zapewnienia transparentności i jasności działania poszczególnych organów Związku.
Zrównać wpływ klubów z wpływami okręgów na wybór Zarządu PZPN, stworzyć autonomiczną komórkę przedstawicieli kibiców mającą swoją reprezentację podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów.
Wypracować i wdrożyć projekt jednolitego, profesjonalnego i skutecznego systemu szkolenia młodzieży obejmującego wszystkie grupy wiekowe.
Wprowadzić jednolity system szkolenia i wynagradzania trenerów z uwzględnieniem specyfiki pracy z poszczególnymi grupami wiekowymi piłkarzy.
Wprowadzić instytucję sędziów zawodowychyle="font-size: 10pt"> na poziomie Ekstraklasy, I i II ligi, podwyższyć ich uposażenie oraz wprowadzić obowiązek składania oświadczeń majątkowych. Zlikwidować instytucję obserwatorów piłkarskich w obecnej formie, a pracę sędziów analizować na podstawie zapisu wideo.
Przekazać kontrolę nad organizacją rozgrywek w nowej I i II lidzeyle="font-size: 10pt"> podmiotom działającym niezależnie od PZPN na zasadach np. spółki prawa handlowego, jak to ma miejsce w przypadku rozgrywek Ekstraklasy.
Proces licencyjny przekazać w całości pod auspicje spółek zarządzających rozgrywkami ligowymi, oraz zagwarantować terminowość i nieodwołalność decyzji. Systematycznie zwiększać wymagania licencyjne, aby dbać o podnoszenie poziomu rozgrywek.
Wprowadzić obowiązek publikowania budżetu i sprawozdań finansowych PZPN, wojewódzkich związków piłki nożnej oraz okręgów, a także całkowitą jawność tych dokumentów.
Utworzyć skuteczny, wewnętrzny organ kontroli działań Związku, w którym zasiadać będą zarówno specjaliści z dziedziny piłki nożnej, jak i zewnętrzni fachowcy z dziedziny prawa zatrudniani przez Związek
 
Komentarze (0)
Jeszcze raz o książeczkach mieszkaniowych PKO
 Oceń wpis
   

Otrzymałem na swoim blogu wiadomość o następującej treści:

"Posiadacze książeczek mieszkaniowych powalczmy razem o zmuszenie Rządu i
Banku PKO BP do waloryzacji wkładów i odsetek..
-lub w inny możliwy sposób rozwiązac z nami problem mieszkaniowy..Nie możemy
wyrzucić z Polski młodego pokolenia CHLEBEM I DACHEM NAD GŁOWĄ.. kiedyś
naszych przodków wyrzucano z Polski za chlebem do Ameryki Północnej i
Południowej, na saksy o tułaczkę po Europie.. teraz brutalnie się wywala
miliony młodych by nie realizować zobowiązań np Książeczek
Mieszkaniowych...nie dajcie sie walczie o swoje .tu WASZE MIEJSCE a ci co
poza kolejką pozałatwiali sobie ,rodzinie i kolesiom po kilka mieszkań i
teraz rządzą III RP winni są rozwiązać uczciwie problem. www.kmpkobp.pl
KONTAKT kom.606136312"

W swoim artykule p.t. Książeczki mieszkaniowe - iluzoryczna pomoc, przedstawiłem podstawy prawne tak marnej sytuacji młodych ludzi dysponujących książeczkami mieszkaniowymi. Jestem osobiście przekonany, że wysokość świadczenia płatnego przez bank powinna podlegać sądowej waloryzacji w trybie art. 358,1 par. 3 k.c. Pragnę przyłączyć sie do powyższej inicjatywy poprzez nieodpłatną pomoc prawną przy redagowaniu petycji do władz oraz skargi konstytucyjnej do TK.

Narazie znalazł się inicjator, który założył stronę www.kmpkobp.pl

Młodzi, do was należy inicjatywa, a ja - senior- chętnie wam pomogę.

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2017-11-12 06:46 500+dla rodziny zastępczej
2017-10-25 08:21 Przekazanie gospodarstwa rolnego nie jest darowizną
2017-09-12 16:46 Zrzeczenie się dziedziczenia
2017-09-06 19:38 Alimenty dla ojczyma
2017-09-05 10:24 Byłem w Korei
Najnowsze komentarze
2017-10-06 00:03
Uparty optymista.:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Jest wyjscie z tej sytuacji.Niektore umowy zawierają klauzurę o możliwości wystąpienia do PZU[...]
2017-04-05 11:39
Wkurzony pomocnik dz:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Tą sprawą powinien zająć się sejm.Takich ludzi jest dużo a PZU Zycie robi sobie z nich[...]
2017-02-18 15:27
Realista:
Błąd urzędnika ZUS
Z tą mafią zus-owsko Sądową należy walczyć nigdy nie można pozostawić sprawy bez doprowadzenia[...]
O mnie
Świętosław Fortuna
Prawo często odbiega od życia. Świętosław Fortuna, radca prawny Kalisz woj. wielkopolskie