Weterynarz ma być wiceministrem sprawiedliwości
 Oceń wpis
   

Każda kolejna ekipa rządowa zapowiadała, że tylko osoby kompetentne będą desygnowane na stanowiska kierownicze.

Tak za komuny, jak i w okresie III R.P. stanowiska kierownicze dzielone są niestety z tzw. "klucza". I nie ma tu różnicy czy rządy sprawowała prawica, czy lewica.  Zawsze zdarzały się wpadki i można to nazwać patalogią, bo  to - urągające podstawowym zasadom sprawiedliwości społecznej wysoce szkodliwe zjawisko ma charakter trwały.

Tak więc swego czasu na stanowisko ministra kultury mianowany został inżynier rolnictwa, którego pojęcie o przedmiocie działania było delikatnie mówiąc skromne. Nie mamy szczęścia do ministrów edukacji narodowej, mianowano  - między innymi nauczycielkęi szkoły podstawowej, albo złotoustego prawnika.

Nie pamiętam aby stanowisko ministra sprawiedliwości w III R.P. pełniła osoba, której postać nie wzbudzała żadnych wątpliwości.  Na głowę Zbigniewa Ziobro wylano tyle pomyj, że wydawałoby się, że po nim nie może być gorszego ministra. I co się stało? Premier z aprobatą  Prezydenta wylansował człowieka, który miał uzdrowić chorą strukturę wymiaru sprawiedliwości. Niestety rzeczywistość przekroczyła najgorsze przewidywania. które wg czarnego scenariusza można było sobie wyobrazić. A przed chwilą dowiedziałem się, że funkcję wiceministra sprawiedliwości ma pełnić weterynarz..

A Sławomir Mrożek kiedyś pisał: kiedy zaszczytną propozycję awansu otrzymuje człowiek normalny to pogłaskany zostanie po sercu, ale spokojnie i rozważnie rozpatrzy jakie posiada możliwości, aby objąć nowe stanowisko, zgodzi się, jeżeli uzna że da radę. Kiedy natomiast takową propozycję otrzyma osobnik którego pisarz określił soczystym epitetem to ten nie będzie się zastanawiać i od razu przyjmie proponowane mu stanowisko. 

I niech szanowne PO nie wytyka PIS błędów w polityce personalnej, w sytuacji gdy popełnia te same błędy.

Czas skończyć z komuszą zasadą nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera. Chęć szczera w obecnych warunkach nie wystarczy i doprowadzi do kompromitacji osób, które nie mając odpowiednich predyspozycji porwali się z motyką na słońce.

28.02

Pewien pan powiedział w Szkle Kontakowym, skoro minister ma po 70-tce i do tego 10 lat siedział w więzieniu, to trzeba mu postawić pomnik, zaś posadę oddać komuś młodszemu.

Ale tu nie chodzi o wiek, ale przede wszystkim o kompetencje 

Komentarze (8)
Społeczeństwo nie reaguje, a media gonią za sensacją
 Oceń wpis
   

 

Zadowolone twarze urzędników, nikt nie jest winien.

Dziennikarze goniący za tematem.

Oczekiwanie na film ze sceną egzekucji w realu, kto najszybciej opublikuje, temu zwiększy się oglądalność.

Nikt nie czuje tragedii, nikogo to nie boli.

Tam gdzieś w górach zarżnięto naszego jak zwierzę.

Wyłączyłem telewizor, bo nie mogę na to patrzeć.

9.02.

W PRI udziela się znany jeszcze z czasów PRL dziennikarz, apeluje on do Geofizyki Kraków, aby synowi zamordowanego geologa przyznała stosowną rentę. Poszukiwanie gazu w Pakistanie połączone było z ryzykiem utraty życia przez pracowników polskiej firmy. Pośredni wniosek z tego rozumowania- poszkodowany przyczynił się do nieszczęścią, bo pojechał aby dobrze zarobić, a powinien zdawać sobie sprawę z ryzyka.. Nic dodać nic ująć..  Gdy taki bełkot puszczany jest na ogółnopolską antenę to... nie powiem, niech kto chce  odczyta między wierszami co chciałem powiedzieć.

Kiedy prof.Geremek z własnej winy spowodował wypadek, w którym poniósł śmierć ogłoszono niemalże żałobę narodową, nikt nie interesował się losem poszkodowanego kierowcy samochodu Ducato, który nie otrzymał żadnego odszkodowania.

Nie ma takiego żalu po śmierci geologa, skromnego inzyniera, który pojechał tam, by pomagać pakistańczykom w ustalaniu ich zasobów naturalnych, co gorsze są tacy którzy lżą jego pamięć jak np.dziennikarz,  o którym wspomniałem.

28.02

Media mnie zadziwiły, próżno szukać zdjęcia ze sceny mordu na naszym rodaku. To dowodzi, że nie jest tak źle z mentalnością naszych żurnalistów.

Piotr lezy gdzieś w jaskini pod warstwą lodu, a dzicy zwyrodnialcy negocjują wydanie jego ciała.

Życie idzie dalej, zbliżają się eurowybory, narasta kryzys, a on gdzieś z góry na to spogląda i radzi nam, a by nie mieszać się w problemy tych dzikich, którzy niestety zaliczają się do naszego gatunku, zamiast do drapieżnych zwierząt.  I nic tego nie zmieni.

Komentarze (1)
Zamiast sądów grodzkich - roki sądowe
 Oceń wpis
   
Planowana likwidacja sądów grodzkich powinna być połączona ze stworzeniem dla ludzi którzy zmuszeni są kontaktować się z wymiarem sprawiedliwości realnych korzyści. Kiedy tworzono sądy grodzkie miałem nadzieję, że będą one zakładane w małych ośrodkach miejskich celem rozpatrywania drobniejszych spraw karnych (jak dawne kolegia ds wykroczeń ) oraz drobnych spraw cywilnych. Niestety reforma doprowadziła jedynie do utworzenia w dotychczasowych sądach dodatkowych wydziałów i są one rzeczywiście zbędne. Likwidacja sądów grodzkich nic nie zmieni, po prostu sprawy zostaną przekazane do wydziałów cywilnych. Co na tym skorzysta obywatel? - Nic. Byłem ze swoim współnikiem w listopadzie ub. roku w Irlandii, w małym miasteczku odbywały się rozprawy sądowe. Sala sądowa mieściła się w jakimś urzędzie. Każdy mógł wejść i przysłuchiwać się rozprawom. Przewodniczył sędzia w peruce i peruki posiadali również adwokaci. Mieliśmy okazję przysłuchać się dwom procesom, a na wokandzie było kilkadziesiąt spraw. Pierwszy dotyczył wykroczenia drogowego- wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, a drugi naruszenia posiadania jeziora, jeden Irlandczyk zarzucał drugiemu, że kradnie jego ryby, ten dowodził że poruszał się po swojej części jeziora i okazywał mapy geodezyjne . Od jednego z adwokatów dowiedzieliśmy się, że sędzia przyjeżdża do tego miasteczka raz na miesiąc i sądzi wszystkie sprawy cywilne i karne które wpłynęły do miejscowego biura obsługiwanego przez jednego sekretarza. Ten irlandzki sądek to nasze roki sądowe. Zamiast kilkuset sądów rejonowych funkcjonujących w każdym mieście powiatowym możnaby pozostawić kilkadziesiąt, ale takie małe sądki czyli tzw, roki sądowe możnaby pozostawić w każdym powiecie, ale bez rozległej administracji, kosztów eksploatacji potężnych budynków itp. Wystarczy wynajęta sala i małe biuro. I te małe sądki powinny być nie tylko w dawnych powiatach ale także w mniejszych miasteczkach, tam gdzie gmina stworzy warunki dla sędziego. Sprawy poważniejsze powinny być kierowane do sądów rejonowych, jak nazwa wskazuje- rejon to teren kilku powiatów. A sędzia pełni misję, w więc to on jest dla ludzi, a nie ludzie dla niego.
Komentarze (0)
Młodzież pod Wielką Krokwią
 Oceń wpis
   

Witamy najwspanialszą publiczność w Polsce, tymi słowy burmistrz Zakopanego powitał kilkanaście tysięcy kibiców pod Wielką Krokwią. Publiczność składała się w 90 % z  młodych w przedziale wiekowym 20-30 lat. Każdy miał coś z sobą np,  trąbkę, flagę narodową, względnie chorogiewkę, czapkę lub szalik w kolorze biało-czerwonym. Występy każdego zawodnika była nagradzane owacją. Nawet Szwed, który przewrócił się na zeskoku otrzymał rzęsiste brawa za to że dzielnie wstał i uśmiechnął się do publiczności. Wszysy oczekiwali na sukces Adama Małysza, co niestety nie nastąpiło. Kibice nie czynili jednak co do narodowości skoczków. Jednakowo był oklaskiwany i Polak i Austriak i Niemiec i Rosjanin. Nie zauważyłem żadnych słownych utarczek pomiędzy kibicami, wszystkich łączyła współna przygoda i radość uczestnictwa w imprezie. Kibicen przyjechali z całej Polski, t.j. zarówno z Krakowa jak i z Ełku, z Poznania  czy  Warszawy.

To była impreza pod każdym względem superowa. Patrzyłem z przyjemnością na tę wspaniałą młodzież.

Dlaczego młodzi ludzie w tym samym wieku tak podle zachowują się na meczach piłkarskich, gdzie tkwi błąd?

Zaostrzanie przepisów prawa nie dało żadnych efektów, może menadżerowie stadionów pojadą pod Dużą Krokiew i czegoś się nauczą?

Szkoda, że nie opanowałem sztuki zamieszczenia na blogu filmiku spod Krokwi,  który zrobiłem aparatem komórkowym, byłaby to dobra iustracja nastroju  pod Krokwią.

Komentarze (2)
Najnowsze wpisy
2017-11-12 06:46 500+dla rodziny zastępczej
2017-10-25 08:21 Przekazanie gospodarstwa rolnego nie jest darowizną
2017-09-12 16:46 Zrzeczenie się dziedziczenia
2017-09-06 19:38 Alimenty dla ojczyma
2017-09-05 10:24 Byłem w Korei
Najnowsze komentarze
2017-10-06 00:03
Uparty optymista.:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Jest wyjscie z tej sytuacji.Niektore umowy zawierają klauzurę o możliwości wystąpienia do PZU[...]
2017-04-05 11:39
Wkurzony pomocnik dz:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Tą sprawą powinien zająć się sejm.Takich ludzi jest dużo a PZU Zycie robi sobie z nich[...]
2017-02-18 15:27
Realista:
Błąd urzędnika ZUS
Z tą mafią zus-owsko Sądową należy walczyć nigdy nie można pozostawić sprawy bez doprowadzenia[...]
O mnie
Świętosław Fortuna
Prawo często odbiega od życia. Świętosław Fortuna, radca prawny Kalisz woj. wielkopolskie