Spamy zamiast życzeń
 Oceń wpis
   

 W dobie powszechnej komercjalizacji inwazja wielkich organizacji handlowych na sferę naszej prywatności stała się już patologią, której już nie można usunąć.

 

Tak więc w objętej abonamentem TVP musimy oglądać nie chciane i niekiedy super głupawel reklamy np. księżniczka rzuca królewiczowi ze swojego zamku rolkę papieru toaletowego tenże dociera do zamku adresata, uśmiecha się i w wiadomym celu wychodzi z komnaty.

 

W skrzynkach pocztowych, pod drzwiami, w furtce znajdujemy kolorowe foldery supermarketów, wyjeżdżając na urlop prosimy sąsiada o wyrzucanie tych śmieci aby sterta makulatury nie dawała wskazówki potencjalnemu złodziejowi gdzie nadarza się okazja.

 

Skrzynki internetowe przepełnione tzw spamami, najprościej byłoby je usunąć metodą ctrl + a, jednym ruchem, ale tam mogą być wiadomości więc trzeba je spośród spamów wyjąć, co wymaga więcej czasu.

 

Wydawałoby się, że powyższa patologia budzi w nas sprzeciw na tyle, aby samemu nie stosować podobnych metod przy przekazywaniu manifestu, że zachowujemy określoną osobę w pamięci i chcemy o tym tę osobę zawiadomić. Dawniej środkiem przekazu tego rodzaju komunikatu były- między innymi kartki pocztowe albo listy, telefony. Obecnie życzenia świąteczne przekazujemy emailem i smsem. I nie byłoby to tak złe, jeżeli e-mail, względnie sms byłby skierowany do określonej osoby.

 

Jest jednak inaczej : ustalamy treść komunikatu odrębnie do znajomych i odrębnie dla rodziny i umieszczamy listę odbiorców wg klucza. Wysyłamy kilkadziesiąt wiadomości i uważamy że sprawa jest załatwiona.

 

Coś jest jednak nie tak jakby należało oczekiwać odbiorca tych smsów nie czuje się szczęśliwy, bo domyśla się że otrzymał stereotypową wiadomość, która o tej samej treści została wysłana do nieograniczonego kręgu odbiorców. Gorzej jest z mailami, gdzie na górnej belce figuruje lista kilkudziesięciu osób zaś poszczególny adresat nie życzy sobie aby jego adres był dalej podawany.

 

Osobiście podjąłem walkę z powyższym niedobrym obyczajem po prostu ma każdy spam odpowiadam odrębnie do każdej osoby o treści Dziękuję ( Tobie, Panu, Pani) za życzenia i wzajemnie..

 

Może to coś da, może niektórzy z adresatów przyślą mi w przyszłym roku życzenia do mnie osobiście skierowane zamiast do anonimowej grupu

Komentarze (0)
Zgoda małżonka Usprawnić procedurę cywilną
Najnowsze wpisy
2017-11-12 06:46 500+dla rodziny zastępczej
2017-10-25 08:21 Przekazanie gospodarstwa rolnego nie jest darowizną
2017-09-12 16:46 Zrzeczenie się dziedziczenia
2017-09-06 19:38 Alimenty dla ojczyma
2017-09-05 10:24 Byłem w Korei
Najnowsze komentarze
2017-10-06 00:03
Uparty optymista.:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Jest wyjscie z tej sytuacji.Niektore umowy zawierają klauzurę o możliwości wystąpienia do PZU[...]
2017-04-05 11:39
Wkurzony pomocnik dz:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Tą sprawą powinien zająć się sejm.Takich ludzi jest dużo a PZU Zycie robi sobie z nich[...]
2017-02-18 15:27
Realista:
Błąd urzędnika ZUS
Z tą mafią zus-owsko Sądową należy walczyć nigdy nie można pozostawić sprawy bez doprowadzenia[...]
O mnie
Świętosław Fortuna
Prawo często odbiega od życia. Świętosław Fortuna, radca prawny Kalisz woj. wielkopolskie