TV Trwam przetrwa
 Oceń wpis
   

 

 

Ojciec Tadeusz Rydzyk

 

Przeczytałem wyjaśnienie p.Lufta z KRRiT co do przyczyn odmowy udzielonej właścicielowi telewizji Trwam i niestety owa  publikacja kojarzy mi się z piosenką chińską, t.j. za Chiny nie mogę zrozumieć dlaczego  media  kierowane do kilku milionów odbiorców mają nadawać w przekazie analogowym  bo są rzekomo za biedne, natomiast stację należące np. do p. Solorza zostały obdarzone zaufaniem bo posiadają bogate zaplecze finansowe.

Dlaczego p. Luft nic nie wspomniał o kryteriach oceny i nie przedstawił do publicznej wiadomości regulaminu?

Pomimo że nie jestem fanem ks. Rydzyka  zgadzam się w pełni z protestującymi dzisiaj w Warszawie słuchaczami Radia Maryja i Telewizji Trwam, zostali oni po prostu zlekceważeni, na zaczepkę reagują podpisami i pochodami i po co to było? 

TV Trwam i tak przetrwa i tyle.

 

Komentarze (3)
Gdy windykator stosuje stalking
 Oceń wpis
   

 Konstytucyjna zasada wolności gospodarczej oznacza między innymi, że „wszystko co nie jest zakazane- jest dozwolone”. Działalność gospodarczą może wykonywać każdy podmiot, byleby dokonał wymaganych prawem formalności polegających na rejestracji prowadzonych czynności i byleby owe działania nie były prawem zakazane. Ograniczenie wolności gospodarczej jest dopuszczalne tylko w drodze ustawy i tylko ze względu na ważny interes publiczny. Na tej zasadzie funkcjonują - między innymi - tzw. kancelarie windykacyjne. Próżno szukać prawnego określenia tej działalności pod hasłem „windykacja”, nie mniej jednak zarówno urzędy gmin jak i sądy nie widzą przeszkód do rejestracji wspomnianych firm. Wszelkie próby objęcia tej działalności ustawą okazały się bezskuteczne i słusznie, bo obecnie zawód „windykator” objęty byłby deregulacją ministra Gowina.

Kolejne rządy III R.P. nie doprowadziły do sytuacji, aby umowy było przestrzegane, a osoba naruszająca prawo poniosła stosowną sankcję w drodze szybkiego i skutecznego postępowania sądowego. Po prostu na sądy gospodarcze nałożono sztywny gorset procedury nikomu niepotrzebnej i sprzecznej z potrzebami obrotu gospodarczego, który przecież jest elastyczny i zmienny, zatem i prawo powinno być elastyczne. Od 3 maja b.r. wchodzi w życie kolejna reforma postępowania cywilnego, zobaczymy czy okaże się ona skuteczna.

Na tym tle firmy zamiast kierować pozwy do sądu – zlecają prowadzenie sprawy kancelarii windykacyjnej. Rozwój tych firm dowodzi, że są one potrzebne, jednakże nieprawidłowości w funkcjonowaniu firm windykacyjnych nie mogą pozostać bez sankcji.

Do najbardziej dotkliwych dla adresata czynności firm windykacyjnych należy systematyczne wysyłanie upomnień zawierających ostrzeżenie zgłoszenia domniemanego dłużnika do Krajowego Rejestru Długów albo wizytą tzw. „inspektora terenowego” , a przede wszystkim na seryjnym wysyłaniu tej samej treści „upomnień” pomimo powiadomienia, że roszczenie nie zostało akceptowane i nie zostanie zapłacone. Większość adresatów wspomnianych „upomnień” nerwowo reaguje na kolejne pisma i popada w stan frustracji. Osoobiście zetknąłem się ze sprawą, w której firma windykacyjna otrzymała pisemną odpowiedź  z merytoryczną argumentacją, a także z podniesionym zarzutem przedawnienia, co dla tej firmy jest nic nie znacząca wypowiedzią i tej samej treści upomnienia są wysyłane co najmniej raz na kwartał. Ten stan doprowadził adresatkę wezwań do utrwalonej już nerwicy.

Do kodeksu karnego wprowadzono nowe przestępstwo tzw. stalkingu, którym jest uporczywe, złośliwe nękanie poszkodowanego które wzbudza u niego poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jego prywatność. Na podstawie art. 190a znowelizowanego kodeksu karnego poszkodowany może skierować wniosek do prokuratora.  Uporczywe nękanie poszkodowanej osoby bezpodstawnymi wezwaniami do zapłaty nie istniejącego długu narusza prywatność tej osoby i jest to przestępstwe zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 3  ( art.190 a par. 1 k.k.).

 

 

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-11-12 06:46 500+dla rodziny zastępczej
2017-10-25 08:21 Przekazanie gospodarstwa rolnego nie jest darowizną
2017-09-12 16:46 Zrzeczenie się dziedziczenia
2017-09-06 19:38 Alimenty dla ojczyma
2017-09-05 10:24 Byłem w Korei
Najnowsze komentarze
2017-10-06 00:03
Uparty optymista.:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Jest wyjscie z tej sytuacji.Niektore umowy zawierają klauzurę o możliwości wystąpienia do PZU[...]
2017-04-05 11:39
Wkurzony pomocnik dz:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Tą sprawą powinien zająć się sejm.Takich ludzi jest dużo a PZU Zycie robi sobie z nich[...]
2017-02-18 15:27
Realista:
Błąd urzędnika ZUS
Z tą mafią zus-owsko Sądową należy walczyć nigdy nie można pozostawić sprawy bez doprowadzenia[...]
O mnie
Świętosław Fortuna
Prawo często odbiega od życia. Świętosław Fortuna, radca prawny Kalisz woj. wielkopolskie