Opera na prowincji
 Oceń wpis
   

 Sieć Cinema zaoferowało swoim widzom muzykę operową w mistrzowskim wykonaniu artystów z całego świata poprzez bezpośrednią transmisję poszczególnych spektakli. Takowy serial operowy rozpoczął się w dniu 19 lipca 2014 r. operą Nabucco, 13 września 2014 r. Traviata, 16 października 2014 Tosca, 15 listopada 2014 Aida i na koniec 13 grudnia 2014 La Boheme.

 

Oto wrażenia z opery Tosca, transmitowanej na żywo z Opery Narodowej w Paryżu.

 

Transmisja na żywo obejmuje akcję na scenie i reakcję widowni. Barwa dżwięku adekwatna do oryginału dzięki cyfrowej technice przekazu. Przerwy mię aktam 25 minut tak jak w Paryżu, można pójść na kawę albo na lody.. Krótki komentarz wprowadzający w sztukę, wywiady z artystami niestety w języku francuskim bez napisów tłumacza.

 

Co za świetne spektakl, perfekcyjne wykonanie, ale na szczyty wybił się Argentyńczyk Marcelo Alvarez. Aria Cavaradossiego w jego wykonaniu była wprost wspaniała i jedyne pragnienie to ponownie posłuchać tego śpiewaka rozkosz duchowa.

 

Nasze kina schodzą na psy, w całym kraju te same filmy, przeważnie amerykańskie knoty o czarno białej filozofii myślenia, A tu taka miła niespodzianka ! Myślę że ilość widzów zgromadzonych na tych spektaklach zapewnia właścicielowi należyty zysk i nakłoni właścicieli sieci Cinema do kontynuowania.

 

Szczególne znaczenie ma taki serial w małych miastach typu Kalisz, gdzie mieszkańcy otrzymują namiastkę opery, jednakże w wykonaniu najlepszych artystów świata, zaś takie spektakle jak Tosca dają słuchaczom ucztę duchową.

 

 

 

Komentarze (0)
Nierzetelny listonosz -nieskuteczne doręczenie
 Oceń wpis
   

Otrzymałem pismo od komornika w którym wzywa mnie on do zapłaty należności pieniężnej. Poszedłem do sądu i okazało się że w ogóle nie było żadnej sprawy, tylko zaocznie wydany został nakaz zapłaty. Pismo z sądu było wysłane na mój poprzedni adres, skąd wymeldowałem się kilka lat temu. Otrzymałem informację, że wszystko jest w porządku, ponieważ listonosz przedstawił potwierdzenie. Jak to może być, że pismo nie potwierdzone przez adresata może być potwierdzone przez listonosza i sprawa jest o.k. ? Czy listonosz miał prawo potwierdzić za mnie pismo z sądu, bez sprawdzenia gdzie jest adresat. Dodaję że ten lokal stoi pusty, a na drzwiach była informacja biura nieruchomości że mieszkanie jest przeznaczone do sprzedaży.

Z opisu wynika, że miało miejsce tzw. doręczenie zastępcze stwarzające domniemanie jakoby przesyłka została doręczona adresatowi. Zapewne do akt sprawy dołączony został formularz sporządzony przez listonosza, w którym stwierdził on źe dwukrotne próby doręczenia nie dały rezultatu, a ogóle pominął okoliczność że doręczenie listu nie było możliwe, Taka praktyka listonoszy ma niestety miejsce, o czym przekonałem się osobiście. Wystarczy np. zobaczyć skrzynkę pocztową w budynku przy al.Wolności 10 w Kaliszu na której leżą nie doręczone awiza adresowane do adresatów, których mieszkania już nie istnieją, bo budynek z mieszkalnego przekształcony został w biurowiec.

W orzecznictwie sądowym utrwalił się pogląd, że doręczenie zastępcze w trybie art. 139 par. 1 kodeksu postępowania cywilnego,, a takie miało miejsce w opisanej sprawie jest skuteczne gdy miejsce zamieszkania adresata nie budzi wątpliwości. Popełniona przez listonosza nieprawidłowość polegająca na niepodaniu informacji że dłużnik nie mieszka pod wskazanym adresem - nie stanowi przeszkody do żądania doręczenia pisma sądu, które zostało zwrócone ( vide wyrok S.N. z dnia 20.05.1998 r. I CKU 32/98.

Reasumując radzę wykonać następujące czynności : po pierwsze wystąpić do sądu o doręczenie nakazu zapłaty z załącznikami przedkładając dowody na okoliczność zamieszkiwania pod innym adresem, po drugie po otrzymaniu nakazu zapłaty wnieść sprzeciw w podanym na nakazie terminie, po trzecie wystąpić do sądu o wydanie zaświadczenia że miało miejsce doręczenie zastępcze ( art. 139 par. 5 kpc), po czwarte złożyć to zaświadczenie komornikowi, który zawiesi wówczas postępowanie egzekucyjne ( art.820,3 par.1 kodeksu postępowania cywilnego).

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2017-11-12 06:46 500+dla rodziny zastępczej
2017-10-25 08:21 Przekazanie gospodarstwa rolnego nie jest darowizną
2017-09-12 16:46 Zrzeczenie się dziedziczenia
2017-09-06 19:38 Alimenty dla ojczyma
2017-09-05 10:24 Byłem w Korei
Najnowsze komentarze
2017-10-06 00:03
Uparty optymista.:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Jest wyjscie z tej sytuacji.Niektore umowy zawierają klauzurę o możliwości wystąpienia do PZU[...]
2017-04-05 11:39
Wkurzony pomocnik dz:
Klienci b.PZU i obiecane im renty
Tą sprawą powinien zająć się sejm.Takich ludzi jest dużo a PZU Zycie robi sobie z nich[...]
2017-02-18 15:27
Realista:
Błąd urzędnika ZUS
Z tą mafią zus-owsko Sądową należy walczyć nigdy nie można pozostawić sprawy bez doprowadzenia[...]
O mnie
Świętosław Fortuna
Prawo często odbiega od życia. Świętosław Fortuna, radca prawny Kalisz woj. wielkopolskie